1.Division
Russia
League level:
Second Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 474
- Foreigners: 52 Players 11.0%
- ø-Market value: €309k
- ø-Age: 26.1
Matchday 4 1996
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(6.) G-G Iz | 1:0 | Torped (15.) | ||
Fri
Apr 19, 1996
|
||||
4.000 · Valeriy Ogirchuk | ||||
Course of play | ||||
67' | 1:0 | |||
(12.) Zarya | 1:0 | Uralan (7.) | ||
Fri
Apr 19, 1996
|
||||
6.500 · Aleksey Rumyantsev | ||||
Course of play | ||||
35' | 1:0 | |||
49' | ||||
90' | ||||
(21.) Lokomo | 1:1 | Fakel (8.) | ||
Fri
Apr 19, 1996
|
||||
5.600 · Aleksandr Kozhukhov | ||||
Course of play | ||||
40' | 1:0 | |||
1:1 | 75' | |||
(13.) NKN | 1:0 | Saturn (5.) | ||
Fri
Apr 19, 1996
|
||||
2.500 · Sergey Andreev | ||||
Course of play | ||||
87' | 1:0 | |||
(17.) Zvezda | 2:0 | Sokol- (1.) | ||
Fri
Apr 19, 1996
|
||||
3.000 · Sergey Leonov | ||||
Course of play | ||||
44' | 1:0 | |||
62' | 2:0 | |||
(20.) Luch | 3:0 | Kuban (4.) | ||
Fri
Apr 19, 1996
|
||||
4.500 · Aleksey Gart | ||||
Course of play | ||||
1' | 1:0 | |||
38' | 2:0 | |||
80' | 3:0 | |||
(18.) Lokomo | 1:0 | Sparta (3.) | ||
Fri
Apr 19, 1996
|
||||
1.000 · Boris Kalyuskiy | ||||
Course of play | ||||
88' | ||||
89' | 1:0 | |||
(22.) Chkalo | 1:1 | Dinamo (19.) | ||
Fri
Apr 19, 1996
|
||||
6.000 · Yuriy Sementsov | ||||
Course of play | ||||
48' | 1:0 | |||
1:1 | 64' | |||
(16.) Ocean | 2:0 | Druzhb (2.) | ||
Fri
Apr 19, 1996
|
||||
4.000 sold out · Sergey Zuev | ||||
Course of play | ||||
29' | 1:0 | |||
68' | 2:0 | |||
(9.) SHNK | 0:0 | Dinamo (10.) | ||
Fri
Apr 19, 1996
|
||||
4.500 · Sergey Isakov |
(14.) Metall | 2:0 | Torped (11.) | ||
Fri
Apr 19, 1996
|
||||
7.000 · Aleksandr Lapin | ||||
Course of play | ||||
21' | 1:0 | |||
79' | 2:0 | |||
Table 1.Division 1996
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sokol-PZD | 4 | 4 | 9 | |
2 | Gazovik-Gazprom | 4 | 3 | 9 | |
3 | Druzhba Maikop | 4 | 4 | 7 | |
4 | Spartak Nalchik | 4 | 2 | 7 | |
5 | Fakel Voronezh | 4 | 1 | 7 | |
6 | Kuban Krasnodar | 4 | -1 | 7 | |
7 | Zarya L-K. | 4 | 3 | 6 | |
8 | Saturn Ramenskoe | 4 | 2 | 6 | |
9 | Met. Krasnoyarsk | 4 | 2 | 6 | |
10 | Neftekhimik | 4 | 1 | 6 | |
11 | Uralan | 4 | 0 | 6 | |
12 | Ocean Nakhodka | 4 | -1 | 6 | |
13 | Zvezda Irkutsk | 4 | -1 | 6 | |
14 | Shinnik Yaroslav | 3 | 1 | 5 | |
15 | Stavropol | 4 | 0 | 5 | |
16 | Lokomotiv S-Pb | 3 | 0 | 4 | |
17 | Luch Vladivostok | 4 | -2 | 4 | |
18 | Torpedo Volzhsky | 4 | -4 | 4 | |
19 | Torpedo Arzamas | 4 | -2 | 3 | |
20 | Din-Gaz Tyumen | 3 | -2 | 2 | |
21 | L. Chita | 4 | -6 | 2 | |
22 | Chkalovets | 3 | -4 | 1 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...