2. Division A (Phase 1)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 20 teams
- Players: 532
- Foreigners: 11 Players 2.1%
- ø-Market value: €113k
- ø-Age: 24.3
- Most valuable player: Aleksandr Koksharov €500k
Matchday 10 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Rod.-2 | 1:0 | AVGD | ||
Sat
Sep 16, 2023
- 3:00 PM
|
||||
73 · Bogdan Golovko | ||||
Course of play | ||||
72' | 1:0 | |||
Amkar | 1:1 | Cherta | ||
Sun
Sep 17, 2023
- 12:00 PM
|
||||
1.600 · German Kovalenko | ||||
Course of play | ||||
76' | 1:0 | |||
1:1 | 90+3' | |||
FK NSK | 0:2 | Teksti | ||
Sun
Sep 17, 2023
- 12:00 PM
|
||||
2.750 · Konstantin Yudanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 19' | |||
0:2 | 63' | |||
S.Kost | 0:1 | Krasn2 | ||
Sun
Sep 17, 2023
- 1:00 PM
|
||||
2.148 · Roman Trukhanovich | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 74' | |||
Irtysh | 1:1 | Chaika | ||
Sun
Sep 17, 2023
- 1:00 PM
|
||||
1.607 · Ivan Sidenkov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 35' | |||
60' | 1:1 | |||
Chel | 2:1 | LIP | ||
Sun
Sep 17, 2023
- 2:00 PM
|
||||
1.050 · Andrey Prokopov | ||||
Course of play | ||||
39' | 1:0 | |||
1:1 | 55' | |||
89' | 2:1 | |||
Salyut | 0:4 | Forte | ||
Sun
Sep 17, 2023
- 3:00 PM
|
||||
870 · Aleksandr Mayun | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 5' | |||
0:2 | 8' | |||
0:3 | 40' | |||
0:4 | 90+2' | |||
Bryans | 0:1 | VU | ||
Sun
Sep 17, 2023
- 4:00 PM
|
||||
2.750 · Aleksandr Mashlyakevich | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 33' | |||
Rotor | 4:2 | Veles | ||
Sun
Sep 17, 2023
- 4:00 PM
|
||||
13.526 · Konstantin Averyanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 10' | |||
15' | 1:1 | |||
33' | 2:1 | |||
2:2 | 49' | |||
55' | 3:2 | |||
65' | 4:2 | |||
Murom | 0:3 | Ufa | ||
Sun
Sep 17, 2023
- 6:00 PM
|
||||
1.500 · Kirill Silantjev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 6' | |||
0:2 | 32' | |||
0:3 | 38' | |||
Table 2. Division A (Phase 1) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Volga Uljanovsk | 10 | 2 | 18 | |
2 | Dinamo Bryansk | 10 | 3 | 17 | |
3 | Krasnodar 2 | 10 | 0 | 16 | |
4 | Murom | 10 | -2 | 15 | |
5 | Chaika Pes. | 10 | 4 | 14 | |
6 | Rotor Volgograd | 10 | 2 | 14 | |
7 | Ufa | 10 | 3 | 12 | |
8 | Irtysh Omsk | 10 | -1 | 12 | |
9 | Veles Moscow | 10 | -5 | 10 | |
10 | S. Kostroma | 10 | -6 | 6 |
Table 2. Division A (Phase 1) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Novosibirsk | 10 | 7 | 23 | |
2 | Rodina 2 Moscow | 10 | 2 | 18 | |
3 | Avangard Kursk | 10 | 6 | 17 | |
4 | Tekstilshchik | 10 | 2 | 15 | |
5 | Amkar Perm | 10 | 2 | 14 | |
6 | Chelyabinsk | 10 | -2 | 12 | |
7 | M. Lipetsk | 10 | -3 | 12 | |
8 | Chertanovo | 10 | 1 | 10 | |
9 | Forte Taganrog | 10 | -8 | 8 | |
10 | Salyut Belgorod | 10 | -7 | 5 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...