Russian U17 Youth Football League
Russia
League level:
Youth league
- Number of teams: 14 teams
- Players: 365
- Foreigners: 0 Players %
- ø-Market value: -
- ø-Age: 17.0
Matchday 2 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(4.) Kon 17 | 1:2 | FK Ros (5.) | ||
Sat
Aug 5, 2023
- 2:00 PM
|
||||
Viktor Danilkin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 44' | |||
53' | ||||
64' | 1:1 | |||
1:2 | 67' | |||
87' | ||||
(2.) Akadem | 9:1 | Akadem (11.) | ||
Sat
Aug 5, 2023
- 3:00 PM
|
||||
Andrey Moseychuk | ||||
Course of play | ||||
9' | ||||
42' | 1:0 | |||
1:1 | 45' | |||
45+1' | 2:1 | |||
53' | 3:1 | |||
60' | 4:1 | |||
81' | 5:1 | |||
83' | 6:1 | |||
84' | 7:1 | |||
85' | 8:1 | |||
86' | 9:1 | |||
(14.) Master | 0:2 | DYuSSh (10.) | ||
Sat
Aug 5, 2023
- 4:00 PM
|
||||
Davud Magomedov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 6' | |||
17' | ||||
0:2 | 80' | |||
(9.) Akadem | 2:0 | Akadem (1.) | ||
Sat
Aug 5, 2023
- 4:00 PM
|
||||
Vladimir Artamonov | ||||
Course of play | ||||
72' | 1:0 | |||
80' | 2:0 | |||
(13.) SShOR | 3:4 | Akadem (6.) | ||
Sat
Aug 5, 2023
- 4:30 PM
|
||||
70 · Islam Gaziev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 5' | |||
46' | 1:1 | |||
1:2 | 48' | |||
52' | 2:2 | |||
2:3 | 64' | |||
2:4 | 68' | |||
72' | 3:4 | |||
(8.) Akadem | 3:2 | FShM M (12.) | ||
Sun
Aug 6, 2023
- 4:00 PM
|
||||
Evgeniy Novikov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 61' | |||
64' | 1:1 | |||
68' | 2:1 | |||
75' | 3:1 | |||
3:2 | 90+2' | |||
(3.) Akadem | 1:1 | Akadem (7.) | ||
Sun
Aug 6, 2023
- 5:00 PM
|
||||
Petr Shilin | ||||
Course of play | ||||
13' | 1:0 | |||
1:1 | 37' | |||
90+4' | ||||
90+4' | ||||
Table Russian U17 Youth Football League 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Akademia CSKA | 2 | 11 | 6 | |
2 | Akademia FCSM | 2 | 2 | 6 | |
3 | Akademia Rostov | 2 | 2 | 6 | |
4 | Akademia Dynamo | 2 | 2 | 4 | |
5 | Akad Chertanovo | 2 | 1 | 4 | |
6 | Akad. Krasnodar | 2 | 3 | 3 | |
7 | Ak.Konoplev U17 | 2 | 1 | 3 | |
8 | Akademia Zenit | 2 | 1 | 3 | |
8 | DYuSSh Strogino | 2 | 1 | 3 | |
10 | Akademia Loko | 2 | 0 | 2 | |
11 | FShM U17 | 2 | -3 | 0 | |
12 | SShOR Zenit | 2 | -4 | 0 | |
13 | UOR-5 U17 | 2 | -7 | 0 | |
14 | Akademia Rubin | 2 | -10 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...