Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 432
- Foreigners: 2 Players 0.5%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 10 22/23
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
PrsDmd | 1:0 | SpTa | ||
Fri
Sep 9, 2022
- 3:00 PM
|
||||
107 · Pavel Lysenko | ||||
Course of play | ||||
44' | 1:0 | |||
SKA-2 | 0:2 | Balash | ||
Sat
Sep 10, 2022
- 9:00 AM
|
||||
50 · Vladimir Falov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 70' | |||
0:2 | 86' | |||
DinVl | 0:2 | Saturn | ||
Sat
Sep 10, 2022
- 12:00 PM
|
||||
2.051 · Ivan Pozhidaev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 74' | |||
79' | ||||
0:2 | 90+7' | |||
Tula-2 | 1:3 | SKHLNM | ||
Sat
Sep 10, 2022
- 1:00 PM
|
||||
285 · Yaroslav Khromey | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 15' | |||
0:2 | 22' | |||
53' | 1:2 | |||
76' | ||||
1:3 | 85' | |||
Zenit | 1:0 | Znamya | ||
Sat
Sep 10, 2022
- 2:00 PM
|
||||
117 · Vladislav Rybakov | ||||
Course of play | ||||
21' | 1:0 | |||
62' | ||||
65' | ||||
Rod.-2 | 1:1 | LIP | ||
Sat
Sep 10, 2022
- 3:00 PM
|
||||
69 · Ilya Ivanov | ||||
Course of play | ||||
57' | 1:0 | |||
1:1 | 86' | |||
90' | ||||
Kosmos | 0:0 | Khimki | ||
Sat
Sep 10, 2022
- 3:00 PM
|
||||
180 · Mikhail Taran |
Kaluga | 0:1 | Sokol | ||
Sat
Sep 10, 2022
- 3:30 PM
|
||||
497 · Maksim Perezva | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 90+3' | |||
Salyut | 4:0 | Kolomn | ||
Sat
Sep 10, 2022
- 4:00 PM
|
||||
500 · Viktor Latsviev | ||||
Course of play | ||||
24' | 1:0 | |||
40' | 2:0 | |||
90+1' | 3:0 | |||
90+4' | 4:0 | |||
AVGD | 2:1 | Kvant | ||
Sat
Sep 10, 2022
- 4:00 PM
|
||||
1.032 · Bogdan Golovko | ||||
Course of play | ||||
33' | 1:0 | |||
1:1 | 35' | |||
38' | ||||
68' | 2:1 | |||
Bryans | 2:0 | SYS | ||
Sat
Sep 10, 2022
- 4:00 PM
|
||||
1.530 · Sergey Osipov | ||||
Course of play | ||||
17' | 1:0 | |||
24' | 2:0 | |||
90+2' | ||||
Ryazan | 2:1 | Strogi | ||
Sat
Sep 10, 2022
- 5:00 PM
|
||||
Aleksey Fedotov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 10' | |||
27' | 1:1 | |||
41' | 2:1 | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sokol Saratov | 10 | 4 | 4 | |
2 | Avangard Kursk | 10 | 15 | 3 | |
3 | FK Ryazan | 10 | 3 | -1 | |
4 | M. Lipetsk | 10 | 5 | -5 | |
5 | FK Kaluga | 10 | 11 | -6 | |
6 | Dinamo Vlad. | 10 | 8 | -8 | |
7 | Saturn Ramenskoe | 10 | 7 | -8 | |
8 | Dinamo Bryansk | 10 | 14 | -10 | |
9 | Sakhalinets M. | 10 | 3 | -12 | |
10 | Rodina 2 Moscow | 10 | 3 | -13 | |
11 | Salyut Belgorod | 10 | 8 | -14 | |
12 | Kosmos Dolgopr. | 10 | 2 | -18 |
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki 2 | 10 | 6 | 5 | |
2 | Arsenal-2 Tula | 10 | 2 | 5 | |
3 | Strogino Moscow | 10 | 3 | 4 | |
4 | Balashikha | 10 | -13 | 4 | |
5 | Kolomna | 10 | -9 | 3 | |
6 | SKA Khabarovsk2 | 10 | -1 | 1 | |
7 | Zenit Penza | 10 | -12 | 1 | |
8 | Kvant Obninsk | 10 | -9 | 0 | |
9 | Peresvet | 10 | -9 | -1 | |
10 | Znamya Noginsk | 10 | -11 | -1 | |
11 | Sakhalin | 10 | -17 | -3 | |
12 | Spartak Tambov | 10 | -13 | -4 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...