Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 429
- Foreigners: 2 Players 0.5%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 6 21/22
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
FakelM | 1:2 | AVGD | ||
Fri
Aug 20, 2021
- 4:00 PM
|
||||
Bogdan Golovko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 25' | |||
45+1' | 1:1 | |||
1:2 | 56' | |||
90+3' | ||||
Strogi | 1:0 | PRSD | ||
Sat
Aug 21, 2021
- 12:00 PM
|
||||
47 · Dmitri Matveev | ||||
Course of play | ||||
52' | 1:0 | |||
Khimki | 4:3 | MetVid | ||
Sat
Aug 21, 2021
- 12:00 PM
|
||||
100 · Ivan Saraev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 1' | |||
3' | 1:1 | |||
31' | 2:1 | |||
33' | 3:1 | |||
3:2 | 36' | |||
51' | 4:2 | |||
4:3 | 58' | |||
85' | ||||
Kaluga | 1:1 | Sakhal | ||
Sat
Aug 21, 2021
- 2:00 PM
|
||||
210 · Roman Safyan | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 31' | |||
90+6' | 1:1 | |||
Zenit | 0:3 | Ryazan | ||
Sat
Aug 21, 2021
- 3:00 PM
|
||||
Vladislav Rybakov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 17' | |||
0:2 | 72' | |||
0:3 | 90+2' | |||
Rodina | 1:0 | SKA-2 | ||
Sat
Aug 21, 2021
- 4:00 PM
|
||||
100 · Roman Marnavskiy | ||||
Course of play | ||||
90+6' | 1:0 | |||
Bryans | 1:1 | DinVl | ||
Sat
Aug 21, 2021
- 4:00 PM
|
||||
Igor Vertkov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 52' | |||
60' | ||||
73' | 1:1 | |||
Znamya | 5:3 | Kolomn | ||
Sat
Aug 21, 2021
- 4:00 PM
|
||||
300 · Aleksandr Anufriev | ||||
Course of play | ||||
21' | 1:0 | |||
45' | 2:0 | |||
67' | 3:0 | |||
3:1 | 69' | |||
75' | 4:1 | |||
4:2 | 84' | |||
4:3 | 88' | |||
90' | 5:3 | |||
FKS | 3:0 | Kvant | ||
Sat
Aug 21, 2021
- 5:00 PM
|
||||
921 · Oleg Koretskiy | ||||
Course of play | ||||
11' | 1:0 | |||
57' | 2:0 | |||
90+1' | ||||
90+2' | 3:0 | |||
Sokol | 4:0 | Tula-2 | ||
Sat
Aug 21, 2021
- 5:00 PM
|
||||
970 · Ranel Ziyakov | ||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
67' | 2:0 | |||
82' | 3:0 | |||
90' | 4:0 | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki 2 | 6 | 9 | -1 | |
2 | Avangard Kursk | 6 | -2 | -10 | |
3 | Rodina Moscow | 6 | 10 | -11 | |
4 | SKA Khabarovsk2 | 5 | -2 | -11 | |
5 | Sokol Saratov | 5 | 11 | -13 | |
6 | Dinamo Vlad. | 5 | 10 | -13 | |
7 | Salyut Belgorod | 5 | 5 | -13 | |
8 | Dinamo Bryansk | 6 | 8 | -15 | |
9 | FK Ryazan | 6 | 4 | -16 | |
10 | FK Saransk | 5 | 12 | -17 | |
11 | Strogino Moscow | 6 | 5 | -17 | |
12 | Peresvet | 5 | -6 | -19 |
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal-2 Tula | 6 | 0 | 3 | |
2 | Sakhalin | 5 | -5 | 3 | |
3 | Kvant Obninsk | 6 | -5 | 2 | |
4 | Metallurg Vidn. | 5 | -8 | 1 | |
5 | Znamya Noginsk | 5 | -4 | -2 | |
6 | Zenit Penza | 5 | -10 | -2 | |
7 | Saturn Ramenskoe | 5 | 0 | -3 | |
8 | Fakel-M | 6 | -17 | -3 | |
9 | Kolomna | 6 | -11 | -5 | |
10 | FK Kaluga | 5 | -4 | -6 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...