Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 432
- Foreigners: 2 Players 0.5%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 15 21/22
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
DinVl | 3:0 | Tula-2 | ||
Sun
Oct 10, 2021
- 5:00 AM
|
||||
649 · Oleg Koretskiy | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
43' | ||||
53' | 2:0 | |||
76' | 3:0 | |||
Sakhal | 0:2 | Ryazan | ||
Sun
Oct 10, 2021
- 5:00 AM
|
||||
100 · Ivan Pozhidaev | ||||
Course of play | ||||
35' | ||||
67' | ||||
0:1 | 71' | |||
0:2 | 90+2' | |||
SKA-2 | 1:1 | Kolomn | ||
Sun
Oct 10, 2021
- 8:00 AM
|
||||
70 · Roman Trukhanovich | ||||
Course of play | ||||
28' | 1:0 | |||
1:1 | 81' | |||
81' | ||||
Strogi | 1:1 | Rodina | ||
Sun
Oct 10, 2021
- 12:00 PM
|
||||
75 · Yuri Karpov | ||||
Course of play | ||||
8' | 1:0 | |||
1:1 | 24' | |||
Khimki | 1:1 | PRSD | ||
Sun
Oct 10, 2021
- 12:00 PM
|
||||
50 · Mikhail Taran | ||||
Course of play | ||||
40' | 1:0 | |||
1:1 | 75' | |||
Kaluga | 2:3 | Salyut | ||
Sun
Oct 10, 2021
- 1:00 PM
|
||||
431 · Oleg Sokolov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 24' | |||
0:2 | 25' | |||
0:3 | 43' | |||
54' | 1:3 | |||
90+2' | 2:3 | |||
FakelM | 0:2 | Bryans | ||
Sun
Oct 10, 2021
- 2:00 PM
|
||||
Stanislav Matveev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 3' | |||
0:2 | 90' | |||
Zenit | 3:1 | AVGD | ||
Sun
Oct 10, 2021
- 2:00 PM
|
||||
Konstantin Yudanov | ||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
9' | 2:0 | |||
2:1 | 14' | |||
77' | 3:1 | |||
Znamya | 1:1 | Kvant | ||
Sun
Oct 10, 2021
- 2:00 PM
|
||||
250 · Taras Shevchenko | ||||
Course of play | ||||
51' | 1:0 | |||
1:1 | 72' | |||
Saturn | 2:0 | MetVid | ||
Sun
Oct 10, 2021
- 3:00 PM
|
||||
250 · Sergey Osipov | ||||
Course of play | ||||
19' | 1:0 | |||
48' | ||||
59' | ||||
82' | 2:0 | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Dinamo Vlad. | 13 | 24 | 8 | |
2 | Rodina Moscow | 14 | 26 | 7 | |
3 | Salyut Belgorod | 14 | 13 | 6 | |
4 | Sokol Saratov | 13 | 20 | 3 | |
5 | Dinamo Bryansk | 14 | 18 | 3 | |
6 | SKA Khabarovsk2 | 14 | 3 | 2 | |
7 | Strogino Moscow | 14 | 10 | 2 | |
8 | Khimki 2 | 14 | 4 | 2 | |
9 | Peresvet | 13 | 10 | 1 | |
10 | Avangard Kursk | 14 | -3 | -2 | |
11 | FK Ryazan | 14 | 6 | -3 | |
12 | FK Saransk | 13 | 13 | -4 |
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal-2 Tula | 13 | -3 | 12 | |
2 | Zenit Penza | 14 | -12 | 9 | |
3 | Sakhalin | 13 | -16 | 9 | |
4 | Saturn Ramenskoe | 14 | -3 | 8 | |
5 | Znamya Noginsk | 13 | -8 | 8 | |
6 | Kvant Obninsk | 14 | -12 | 7 | |
7 | Metallurg Vidn. | 13 | -23 | 5 | |
8 | Kolomna | 14 | -20 | 3 | |
9 | FK Kaluga | 14 | -10 | 1 | |
10 | Fakel-M | 14 | -37 | -2 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...