3 Liga - Group IV
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 466
- Foreigners: 45 Players 9.7%
- ø-Market value: €1k
- ø-Age: 24.0
Matchday 5 22/23
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(17.) Chelm | 2:0 | Lublin (10.) | ||
Thu
Aug 25, 2022
- 5:00 PM
|
||||
450 · Piotr Chojnacki | ||||
Course of play | ||||
8' | 1:0 | |||
39' | 2:0 | |||
54' | ||||
(5.) Wieczy | 1:1 | StalWo (2.) | ||
Sat
Aug 27, 2022
- 12:00 PM
|
||||
900 · Daniel Kruczynski | ||||
Course of play | ||||
40' | 1:0 | |||
1:1 | 60' | |||
(4.) Avia S | 0:1 | Podlas (8.) | ||
Sat
Aug 27, 2022
- 5:00 PM
|
||||
Karol Iwanowicz | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 80' | |||
(13.) Wiaz | 0:1 | Wisla (18.) | ||
Sat
Aug 27, 2022
- 5:00 PM
|
||||
350 · Kamil Szczolko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 13' | |||
(6.) Podhal | 0:3 | Lagow (11.) | ||
Sat
Aug 27, 2022
- 5:00 PM
|
||||
100 · Mateusz Patla | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 27' | |||
0:2 | 58' | |||
0:3 | 90+1' | |||
(16.) Unia T | 0:4 | Cracov (1.) | ||
Sat
Aug 27, 2022
- 5:00 PM
|
||||
200 · Gerard Gawron | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 22' | |||
28' | ||||
0:2 | 40' | |||
0:3 | 45+1' | |||
0:4 | 85' | |||
(9.) Korona | 1:2 | Sokol (7.) | ||
Sat
Aug 27, 2022
- 5:00 PM
|
||||
200 · Przemyslaw Burliga | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 32' | |||
84' | 1:1 | |||
1:2 | 89' | |||
(14.) Wislok | 3:3 | Orleta (3.) | ||
Sun
Aug 28, 2022
- 4:00 PM
|
||||
Michal Bobrek | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 36' | |||
42' | 1:1 | |||
73' | 2:1 | |||
77' | 3:1 | |||
3:2 | 86' | |||
3:3 | 90' | |||
(15.) Czarni | 1:2 | KSZO (12.) | ||
Tue
Aug 30, 2022
- 5:30 PM
|
||||
Marcin Szrek | ||||
Course of play | ||||
11' | 1:0 | |||
1:1 | 57' | |||
1:2 | 86' | |||
Table 3 Liga - Group IV 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Cracovia II | 5 | 12 | 13 | |
2 | Stalowa Wola | 5 | 5 | 10 | |
3 | Orleta R.P. | 5 | 4 | 10 | |
4 | Sokol Sieniawa | 5 | 1 | 10 | |
5 | Podlasie B.P. | 5 | 2 | 9 | |
6 | LKS Lagow | 5 | 5 | 8 | |
7 | Avia Swidnik | 5 | 2 | 8 | |
8 | Wieczysta | 5 | 3 | 8 | |
9 | KSZO Ostrowiec | 5 | 0 | 7 | |
9 | NKP Podhale | 5 | 0 | 7 | |
11 | Korona Kielce II | 5 | 0 | 6 | |
12 | Lublinianka | 5 | -4 | 6 | |
13 | Wisloka Debica | 5 | -2 | 5 | |
14 | KS Wiazownica | 5 | -2 | 4 | |
15 | Chelmianka | 5 | -3 | 4 | |
16 | Czarni Polaniec | 5 | -6 | 3 | |
17 | Unia Tarnow | 5 | -9 | 3 | |
18 | Wisla Sand. | 5 | -8 | 3 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...